Год малой Родины Уборочная-2019 "Прямые телефонные линии" Выборы-2019
Главная - Увекавечванне памяцi абаронцау Айчыны - Партызаны-землякi, якiя загiнулi у гады Вялiкай Айчыннай вайны

Партызаны-землякi, якiя загiнулi у гады Вялiкай Айчыннай вайны

ГОРКАЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА БЯРЭЗІНКА

Батурэвіч Аляксандр А., н. у 1922, прапаў без вестак у снежні 1943.

АГ. ГОРКІ

Ільінчык Максім Кузьміч, н. у 1910, загінуў у 1943 у в. Рухава.

Лобан Майсей Фядотавіч, н. у 1919, загінуў у 1943 у г. Вілейка Мінскай вобл.

Мельнік Ніна Міхайлаўна, н. у 1909.

Мінчэня Аляксандра Данілаўна, н. у 1914, загінула 1.9.1943.

Мінчэня Павел Фёдаравіч, н. у 1929, загінуў у в. Рухава.

Чарнавушка Іван Васільевіч, н. у 1902, загінуў 4.4.1944.

ВЁСКА ДОБРЫНКА

Дуброўскі Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1923, загінуў 22.4.1944.

Некрашэвіч Таццяна Рыгораўна, н. у 1915, загінула ў 1943.

Рачалоўскі Сцяпан Антонавіч, н. у 1914, загінуў у красавіку 1944 у в. Навасёлкі.

ВЁСКА ЗАРЭЧНАЕ

Новікаў Барыс Іосіфавіч, н. у 1909, загінуў 27.3.1944.

Пятроўскі Іван Аляксеевіч, н. у 1901, загінуў 11.3.1944 у в. Мядзведня.

ВЁСКА МЯДЗВЕДНЯ

Нікановіч Канстанцін Мікалаевіч, н. у 1923, загінуў 20.11.1943.

Флярчынскі Пётр Станіслававіч, н. у 1910, загінуў 27.10.1943.

ВЁСКА НАВАСЁЛКІ

Бялавы Іосіф Адамавіч, н. у 1922, загінуў 28.8.1942.

Мельнік Мікалай Мацвеевіч, н. у 1919, загінуў у 1943 у в Селішча.

ВЁСКА ПАД'ЯМЕНЕЦ

Белая Агрыпіна Пятроўна, загінула 14.2.1942.

ВЁСКА ПАСЬКОВА ГОРКА

Гуткоўскі Браніслаў Аляксандравіч, н. у 1907, загінуў 22.12.1943.

ВЁСКА СОЛАН

Дамарад Рыгор Трафімавіч, н. у 1923, загінуў 4.10.1943 у в. Солан.

Коршун Канстанцін Рыгоравіч, н. у 1927, загінуў 1.1.1944.

Коршун Міхаіл Антонавіч,  загінуў 13.3.1943 у в. Краснае Слуцкага р-на.

Несцяровіч Аляксандр Рыгоравіч, н. у 1926, загінуў у 1942.

Філіпеня Радзівон Іванавіч, н. у 1912, загінуў 17.3.1944 у в. Краснае Слуцкага р-на.

Філіпеня Рыгор Лявонавіч, н. у 1922, загінуў 27.2.1943 у в. Асавец Любанскага р-на. 

ДРАЖНАЎСКІ СЕЛЬСАВЕТ

АГ. ЗАЛУЖЖА

Буяк Вера Пятроўна, н. у 1923, загінула 20.1.1942.

Буяк Вольга Пятроўна, н. у 1921, загінула ў 1942.

Казлоў Апанас Міронавіч, н. у 1916, загінуў у 1944 у в. Рубежы.

Цыганкоў Васіль Зіноўевіч, н. у 1920, загінуў 30.6.1943 у в. Залужжа.

Цыганкоў Міхаіл Максімавіч, н. у 1922, загінуў 30.6.1943.

Чаюн Якаў Яўхімавіч, н. у 1902, загінуў у 1942.

АГ. ПАДАРЭССЕ

Бабура Дзмітрый Іванавіч, н. у 1907, загінуў у красавіку 1944.

Колтун Мікалай Ісакавіч, н. у 1903, загінуў 11.4.1944.

Колтун Пелагея Мінаўна, н. у 1910, загінула 9.5.1943.

Майлычка Адам Максімавіч, н. у 1905, загінуў у 1943 у в. Застарычы.

Нямковіч Пётр Цімафеевіч, н. у 1910, загінуў у маі 1944.

Хмялёў Анатоль Рыгоравіч, н. у 1924, загінуў у 1943.

НОВАДАРОЖСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА БОРКІ

Сыцька Павел Канстанцінавіч, н. у 1923, прапаў без вестак у красавіку 1944.

ПАСЁЛАК МІНКАВІЧЫ

Корзун Мікалай Андрэевіч, н. у 1918, загінуў у 1942.

АГ. НОВЫЯ ДАРОГІ

Афанасенка Рыгор Лук'янавіч, н. у 1914, загінуў у красавіку 1944.

Лявошка Мікалай Аляксандравіч, н. у 1922, загінуў 11.9.1944 у в. Голы  Востраў Глускага р-на.

Неркоўскі Аляксандр Саран., н. у 1925, прапаў без вестак.

ВЁСКА НОВЫЯ ФАЛІЧЫ

Жукавец Мікалай Захаравіч, н. у 1907, прапаў без вестак у чэрвені 1944.

Малец Васілій Іванавіч, н. у 1912, загінуў 1.4.1943 у г. п. Глуск.

Уласюк Сяргей Ігнатавіч, н. у 1920, загінуў 17.3.1944.

АГ. ПАСТАВІЧЫ

Есемчык Ігар Антонавіч, н. у 1924.

ВЁСКА РАВАНЬ

Дзмітрук Марыя Міхайлаўна, н. у 1915, партызанка, расстраляна ў 1944 у г. Старыя Дарогі.

Муравіцкі Аляксей Аляксандравіч, н. у 1923.

Прахоцкі Міхаіл Іванавіч, н. у 1918, загінуў у 1943.

ПАЛАЖЭВІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА БАРАНАВА

Братчэня Іван Арцёмавіч, н. у 1924, загінуў у 1944.

Чачуха Фёдар Пятровіч, н. у 1920, трапіў у палон у 1944, далейшы лёс невядомы.

ВЁСКА БУДЗЕНІЧЫ

Аўчыннік Фёдар Прохаравіч, н. у 1913, загінуў у 1943 у в. Глядавічы.

Калач Міхаіл Дарафеевіч, н. у 1928, загінуў у 1943.

Кураленя Мікалай Сяргеевіч, н. у 1925, загінуў у 1943.

Юрэвіч Мірон Васільевіч, н. у 1898, памёр у партызанскім атрадзе.

Юрэвіч Якаў Харытонавіч, н. у 1916, загінуў 17.2.1944 у в. Казловічы Слуцкага р-на.

ВЁСКА ГЛЯДАВІЧЫ

Ільюшчэня Мацвей Іванавіч, н. у 1921, памёр у партызанах у 1943.

Кулявец Яўхім Емяльянавіч, н. у 1922, загінуў у 1944 у в. Рубежы.

Сойка Адам Фёдаравіч, загінуў у 1943.

Сойка Іван Адамавіч, н. у 1925, загінуў 9.5.1944.

Сойка Пётр Якімавіч, н. у 1915, загінуў у 1943 у в. Глядавічы.

ВЁСКА ДАРОЖКАВІЧЫ

Саланец Іван Кандратавіч, н. у 1924, загінуў у 1944.

ВЁСКА КРЫВАНОСЫ

Ільюшчэня Мацвей Іванавіч, н. у 1913, памёр у партызанскім атрадзе.

Назараў Іван Яўхімавіч, н. у 1902, загінуў 25.2.1944 у в. Крываносы.

Пархімовіч Канстанцін Васільевіч, н. у 1888, загінуў 20.7.1943 у в. Крываносы.

ВЁСКА МЕЖЫЛЕССЕ

Анціховіч Адам Сямёнавіч, н. у 1926, загінуў у 1944 у в. Стражы.

Анціховіч Дзмітрый Фёдаравіч, н. у 1916, загінуў у красавіку 1944.

Юрэвіч Васіль Ільіч, н. у 1905, загінуў у 1943 у в. Трайчаны.

ВЁСКА ПАЛАЖЭВІЧЫ

Кудзёлка Антон Андрэевіч, загінуў у 1944.

ВЁСКА ПРУСЫ

Бода Іван Васільевіч, н. у 1922, загінуў 12.3.1944.

Братчэня Емяльян Мікітавіч, н. у 1911, загінуў 6.3.1944 у г. п. Глуск.

Грамыка Павел Паўлавіч, н. у 1911, загінуў у 1943 у в. Даколь Глускага р-на.

Лапуцька Раман Васільевіч, н. у 1925, загінуў 8.12.1944.

Мемус Павел Максімавіч, н. у 1915, загінуў 5.4.1944.

ВЁСКА СТРАЖЫ

Назарава Марыя Антонаўна, н. у 1928, расстраляна ў 1944 у г. п. Глуск.

Пархімовіч Прохар Гаўрылавіч, н. у 1898, загінуў 23.2.1944.

ПАСЕЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА ГАСЦІНО

Шэшка Міхаіл Пятровіч, н. у 1922, загінуў 13.6.1944 у Пінскай вобл.

Шэшка Павел Паўлавіч, н. у 1900, загінуў 16.6.1944 у г. Старыя Дарогі.

АГ. ПАСЕКА

Буй Сяргей Фёдаравіч, н. у 1908, загінуў у 1943 у в. Пасека.

Емяльянаў Іван Харытонавіч, н. у 1921, загінуў у 1943 у в. Макарычы.

Журко Карней Арцёмавіч, н. у 1896, загінуў у чэрвені 1944 у в. Пасека.

Караленя Наталля Пятроўна, н. у 1918, загінула ў 1943 у в. Пасека.

Караленя Павел Васільевіч, н. у 1914, прапаў без вестак у 1943.

Ключэня Пётр Васільевіч, н. у 1882, загінуў у 1942 у в. Пасека.

Ляўшэня Марк Іосіфавіч, н. у 1916, загінуў у 1942 у в. Пасека.

Сакаў Павел Трафімавіч, н. у 1908, загінуў у 1944 у в. Пасека.

Усеня Кацярына Рыгораўна, н. у 1905, загінула ў 1944 у в. Пасека.

Усеня Павел Якаўлевіч, н. у 1925, прапаў без вестак 25.4.1944.

ВЁСКА РУБЕЖЫ

Санкевіч Андрэй Пятровіч, н. у 1925, загінуў 27.5.1944 у в. Рубежы.

Санкевіч Архіп Міхайлавіч, н. у 1912, загінуў у 1943 у г. Старыя Дарогі.

Санкевіч Архіп Якаўлевіч, н. у 1918, загінуў у 1943 у в. Рубежы.

Санкевіч Мікалай Дзянісавіч, н. у 1924, загінуў 3.4.1945.

Санкевіч Рыгор Андрэевіч, н. у 1918, загінуў у 1943 у в. Фалічы.

Санкевіч Фёдар Паўлавіч, н. у 1924, загінуў 27.5.1944.

ВЁСКА РУХАВА

Ключэня Міхаіл Фёдаравіч, н. у 1910, памёр у 1944 ад тыфу.

Марціновіч Сцяпан Мацвеевіч, н. у 1913, загінуў у 1943 у в. Рухава.

Пілюк Павел Цімафеевіч, н. у 1920, загінуў у красавіку 1944.

Пілюк Рыгор Мікітавіч, н. у 1922, загінуў 17.11.1943 у в. Макарычы.

Русаковіч Іван Харытонавіч, н. у 1910, загінуў 11.1.1944 у в. Рухава.

Сойка Фёдар Рыгоравіч, н. у 1913, загінуў у кастрычніку 1943 у в. Рухава.

АГ. СІНЯГОВА

Петрушэня Антон Сцяпанавіч, н. у 1924, загінуў у маі 1943 у Любанскім р-не.

Петрушэня Іван Сцяпанавіч, н. у 1909, загінуў у 1944 у в. Сінягова.

Петрушэня Павел Пятровіч, н. у 1922, загінуў 3.4.1943 у в. Сінягова.

Турэц Павел Антонавіч, н. у 1923, загінуў у сакавіку 1944.

Шаранда Анатоль Паўлавіч, н. у 1922, загінуў 27.10.1943.

Шчарбачэня Сяргей Кузьміч, н. у 1905, загінуў 29.5.1944 у Любанскім р-не.

ВЁСКА ШУШАРАЎКА

Булынка Мікалай Вікенцьевіч, н. у 1904, загінуў у 1942 у в. Пасека.

Ляшчынскі Антон Вікенцьевіч, н. у 1907, загінуў у 1944 у в. Шушараўка.

СТАРАДАРОЖСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА АЛЯКСАНДРАЎКА

Александроў Андрэй Карпавіч, н. у 1909, загінуў у сакавіку 1944 у в. Зорка Глускага р-на.

Александроў Мікалай Пятровіч, н. у 1924, загінуў 19.3.1944 у в. Кротава Янаўскага р-на Пінскай вобл.

Александроў Пётр Емяльянавіч, загінуў 30.4.1944 у в. Рудня Лагішынскага р-на Пінскай вобл.

Дубік Аляксей Іванавіч, загінуў 11.11.1943 у Глускім р-не.

Певень Васіль Пятровіч, н. у 1910, прапаў без вестак у маі 1944.

Русаковіч Генадзь Віктаравіч, н. у 1926, загінуў у 1943 у в. Слаўкавічы Глускага р-на.

ВЁСКА МАКАРЫЧЫ

Александрова Ульяна Пятроўна, н. у 1924, загінула 9.5.1944.

Грэчка Рыгор Мікалаевіч, н. у 1920, загінуў у сакавіку 1944.

Емяльянаў Іван Харытонавіч, н. у 1921, загінуў 16.11.1943 у в. Макарычы.

ВЁСКА НОВІНЫ

Гурыновіч Міхаіл Антонавіч, н. у 1916, загінуў 20.2.1944.

ВЁСКА СЛАБОДКА

Жукавец Кузьма Верамеевіч, н. у 1903, загінуў у г. Бабруйск у 1943 за сувязь з партызанамі.

АГ. СТАРЫЯ ДАРОГІ

Емяльянаў Тарас Зіноўевіч, н. у 1913, загінуў 5.10.1943 у в. Рухава.

Жукавец Сямён Андрэевіч, н. у 1927, прапаў без вестак.

Лосік Алена Фёдараўна, н. у 1910, загінула ў 1943.

ВЁСКА СТАРЫЯ ІСАЕВІЧЫ

Кудзёлко Іван Фёдаравіч, н. у 1921, загінуў у лютым 1944.

Сцяжко Уладзімір Яфрэмавіч, загінуў у 1943.

Шэндзік Васіль Іванавіч, н. у 1916, загінуў 22.5.1944.

АГ. ШАПЧЫЦЫ

Коўга Рыгор Максімавіч, н. у 1919, прапаў без вестак у снежні 1943.

ГОРАД СТАРЫЯ ДАРОГІ

Апеляс Шая Іцкавіч, н. у 1919, загінуў 24.8.1943.

Буй Рыгор Маркавіч, н. у 1905, загінуў у 1944.

Гутнік Дзяніс Міронавіч, н. у 1896, загінуў 23.6.1943.

Дубіцкі Уладзімір Ціханавіч, н. у 1922, прапаў без вестак у лютым 1942.

Жукавец Антон Трафімавіч, н. у 1913, загінуў 3.4.1943.

Камадаў Уладзімір Іванавіч, н. у 1926, загінуў 5.5.1944.

Кустановіч Вельвул Элькавіч, загінуў 5.4.1945.

Мухамеддзінаў Абідула Я., н. у 1908, загінуў 11.11.1943 у в. Лука.

Новікаў Барыс Іосіфавіч, н. у 1909, загінуў 7.10.1943

Падэра Уладзімір Кандратавіч, н. у 1906, загінуў 13.11.1943.

Праташчык Мікалай Антонавіч, н. у 1917, прапаў без вестак у 1943.

Пятроўскі Іван Аляксеевіч, н. у 1921, загінуў у лістападзе 1943.

Розум Павел Сямёнавіч, н. у 1921, прапаў без вестак у 1943.

Рокаш Вольга Уладзіміраўна, н. у 1924, загінула ў 1943 у в. Пасека.

Санько Аляксандр Сцяпанавіч, н. у 1903, прапаў без вестак 28.3.1944.

Тамай Пётр Іванавіч, н. у 1919.

Тарасевіч Аляксандр Фёдаравіч, н. у 1896, загінуў 15.3.1944.

Трафімаў Іван Сцяпанавіч, н. у 1918, загінуў у 1944.

Шчукін Варывон Іванавіч, н. у 1902, загінуў у ліпені 1943.

Ярота Антон Захаравіч, н. у 1910, загінуў 29.5.1944.

ШЧЫТКАВІЦКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА ЗАСТАРЫЧЫ

Сарока Уладзімір Іванавіч, н. у 1923, загінуў 17.1.1944.

ВЁСКА ЛЯЎКІ

Свірыдаў Трафім Пятровіч, н. у 1914, загінуў 4.12.1943 у в. Падарэссе.

ЯЗЫЛЬСКІ СЕЛЬСАВЕТ

ВЁСКА АТОЧКА

Безбародзька Сямён Пракопавіч, н. у 1907, загінуў 4.5.1944.

Салавей Барыс Аляксеевіч, н. у 1924, загінуў 20.12.1943 у Любанскім р-не.

ВЁСКА ВЯРХУЦІНА

Вайдот Ігнат Ігнатавіч, н. у 1900, загінуў у лістападзе 1943.

Каранец Фёдар Андрэевіч, н. у 1924, загінуў 18.4.1944 у в. Жалы Любанскага р-на.

ВЁСКА ДОБРЫЦА

Дуброўскі Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1923, загінуў 2.4.1944 у в. Навасёлкі.

ВЁСКА КЛЯТНОЕ

Бахановіч Ігнат Ігнатавіч, н. у 1908, загінуў у 1944.

ВЁСКА РАБАК

Жулега Уладзімір Карпавіч, н. у 1916, загінуў у сакавіку 1944 у в. Рабак.

Чырскі Аляксандр Арцёмавіч, н. у 1925, партызан, загінуў 17.6.1944 у в. Застарычы.

Чырскі Арцём Фёдаравіч.

ВЁСКА УРБАНАЎКА

Кнарус Віктар Феліксавіч, н. у 1918, загінуў у 1943.

Лапшоў Аляксей Пятровіч, н. у 1915, кам. партызанскага атрада, загінуў у 1944.

Начына Уладзімір Аляксандравіч, н. у 1925, загінуў 3.2.1943 у Любанскім р-не.

АГ. ЯЗЫЛЬ

Амельчэня Георгій Сцяпанавіч, прапаў без вестак у маі 1944.

Дарожка Аляксандр Мікалаевіч, н. у 1921, загінуў 5.4.1944 у г. Любань.

Крыўленя Антон Рыгоравіч, н. у 1914, загінуў 14.2.1944 у в. Языль.

Чырская Ніна Іосіфаўна, прапала без вестак.

Чырскі Іосіф Савіч, н. у 1910, прапаў без вестак у красавіку 1944.

Шумскі Андрэй Рыгоравіч, н. у 1910, загінуў у 1943 у с. Дубавое Грэскага р-на.

Яшчэня Васіль Фаміч, н. у 1921, загінуў у 1943 у с. Дубавое Грэскага р-на.